Kolektory - odpowiedzi 2

RZP.271.8.2013

ODPOWIEDZI NA PYTANIA WYKONAWCÓW

Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z 29.01.2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2013r. poz. 907) udzielam odpowiedzi na pytania Wykonawców w postępowaniu pod nazwą: "Poprawa jakości środowiska w Gminie Rajgród poprzez instalację kolektorów słonecznych na budynkach użyteczności publicznej oraz na budynkach mieszkalnych”

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 Oś priorytetowa V Rozwój infrastruktury ochrony środowiska Działanie 5.2. Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska. Energia odnawialna: słoneczna.

Pytanie 3:
„Czy w w/w postępowaniu znajdują się domy jednorodzinne o powierzchni przekraczającej 300m2? Jeśli tak to ile?”

Odpowiedź 3:
Tak, jak określono w pkt. 12.4. SIWZ - Zestawy A i B montowane będą na budynkach mieszkalnych o powierzchni nie przekraczającej 300 m2; zestaw C zamontowany będzie na budynku użyteczności publicznej.

Pytanie 4:
„Prosimy o potwierdzenie, czy każdy zasobnik ma być wyposażony w grzałkę elektryczną? Jeśli tak to kto będzie odpowiadał za podłączenie grzałki (min. 2 kW) do instalacji elektrycznej, która może okazać się nie właściwa? Przypominamy, iż grzałka elektryczna jest dostarczana z wtykiem ze stykiem ochronnym i do jej podłączenia nie jest wymagany elektryk z uprawnieniami 1kV. Jak Zamawiający zamierza rozwiązać ten problem?”

Odpowiedź 4:
Tak, jak określono w załączniku nr 9 do SIWZ w pkt. 2.5. lit. d) – grzałka elektryczna jest przewidziana jedynie dla zestawu C przeznaczonego dla budynku użyteczności publicznej. Tak jak określono w SIWZ – załącznik nr 5 (wzór umowy) § 1 pkt. 6.2. do zadań Wykonawcy należy m.in. sporządzenie dokumentacji zawierającej m.in. informację, czy w pomieszczeniu, w którym będą montowane pozostałe urządzenia zestawu solarnego, znajduje się instalacja elektryczna niezbędna do podłączenia zestawu solarnego. Przez ww. instalację rozumie się podwójne gniazdo elektryczne 230V, 50Hz z uziemieniem, zabezpieczone bezpiecznikiem elektrycznym zwłocznym 6A lub puszkę instalacyjną. Jeżeli w ww. pomieszczeniu nie ma odpowiedniego gniazda, dostawa i podłączenie do puszki instalacyjnej odpowiedniego gniazda należy do Wykonawcy w ramach wynagrodzenia, o którym mowa w § 5 umowy. Jeżeli w ww. pomieszczeniu nie ma puszki instalacyjnej, zamontowanie jej należy do właściciela nieruchomości.

Pytanie 5:

„Czy Zamawiający dopuści kolektor próżniowy wykonany w technologii heatpipe, U-rurka czy direct-flow?

Odpowiedź 5:

Zamawiający dopuszcza kolektory wykonane w każdej z ww. technologii, o ile spełniają wymagania Zamawiającego dotyczące jakości i sprawności.

Pytanie 6:
„Zamawiający podał w załączniku 1a minimalne parametry kolektora jakie należy spełnić, jednocześnie Zamawiający podał inne dane kolektora słonecznego w Opisie Technicznym w punkcie 10, Prosimy o sprecyzowanie jakie minimalne parametry należy spełnić dla kolektora słonecznego.”

Odpowiedź 6:
Na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z 29.01.2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2013r. poz. 907) dokonano zmiany SIWZ – z załącznika nr 9 do SIWZ usunięto pkt. 10.

Pytanie 7:
"Czy Zamawiający wymaga zastosowania zaworu antypopażeniowego w każdej instalacji?”

Odpowiedź 7:
Tak, jak określono w załączniku nr 9 do SIWZ pkt. 2.5. lit. c – zawór antyoparzeniowy jest przewidziany jedynie dla zestawu C przeznaczonego dla budynku użyteczności publicznej.

Pytanie 8:
„Czy Zamawiający dopuszcza kolektory wyprodukowane w całości w Chinach lub w części np. chińskie rury? Pozwoli to na znaczne obniżenie ceny w niniejszym postępowaniu. Chińscy producenci także wystawią gwarancję 6-cio letnią (a nawet 10-cio letnią)? Jeśli nie, to jak należy to udokumentować?”

Odpowiedź 8: 
Zamawiający nie stawia warunków dotyczących miejsca wyprodukowania kolektorów lub ich części. Oferowane kolektory mają spełniać wszystkie wymagania jakościowe i sprawnościowe określone przez Zamawiającego.

Pytanie 9:
„Czy miejsce posadowienia zasobnika solarnego jest odpowiednie, tzn. czy użytkownicy zagwarantują w nim stałą, dodatnią temperaturę podczas całego okresu trwałości projektu?”

Odpowiedź 9
W pomieszczeniach, w których będzie zamontowany zasobnik solarny, użytkownicy zagwarantują dodatnią temperaturę podczas całego okresu trwałości projektu.

Pytanie 10:
„Czy w pomieszczeniach, gdzie będzie planowane posadowienie zasobników solarnych jest twarde, wyrównane i wyizolowane podłoże?”

Odpowiedź 10: 
Odpowiednie podłoże do posadowienia zbiornika jest lub będzie przygotowane przez właścicieli nieruchomości.

Pytanie 11:
„Czy zdarzają się tzw. podkowy (ogrzewanie CWU z otwartego pieca kuchennego) lub piece kaflowe, z których przygotowana jest CWU?”

Odpowiedź 11:
Zgodnie z informacjami posiadanymi przez Zamawiającego nie występują takie sytuacje.

Rajgród, 28.08.2013r.

BURMISTRZ
/-/ Czesław KarpińskI

 

Metryka strony

Udostępniający: Gmina Rajgród

Wytwarzający/odpowiadający: Anna Bukowska

Wprowadzający: Anna Bukowska

Data wprowadzenia: 2013-08-28

Data modyfikacji: 2013-08-28

Opublikował: Piotr Hubert Hubert Matysiewicz

Data publikacji: 2013-08-28