Odpowiedzi na pytania
RZP.271.3.2012
ODPOWIEDZI NA PYTANIA WYKONAWCÓW
Na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.) Zamawiający udziela odpowiedzi na pytania Wykonawców dotyczące postępowania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu rozdzielczego w Rajgrodzie w ulicach Ostejki, Piaski, Żabia, Plancik, Warszawska”, znak sprawy RZP.271.3.2012.
Pytanie 1.
W dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej brak jest danych na temat warunków gruntowo-wodnych na trasie projektowanych sieci wod-kan. Ponieważ w przedmiarach brak jest robót odwodnieniowych i wymiany gruntu czy w przypadku wystąpienia złych warunków gruntowo-wodnych Inwestor zapłaci dodatkowo za odwodnienie i wymianę gruntu, czy też należy przewidzieć to w cenie oferty?
Odpowiedź:
Na podstawie § 9.1. i § 9.2. rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 nr 202 poz. 2072) Tabele przedmiaru robót powinny zawierać pozycje przedmiarowe odpowiadające robotom podstawowym. W tabelach przedmiaru robót nie uwzględnia się robót tymczasowych – robót, które są projektowane i wykonywane jako potrzebne do wykonania robót podstawowych, ale nie są przekazywane zamawiającemu i są usuwane po wykonaniu robót podstawowych, z wyłączeniem przypadków, gdy istnieją uzasadnione podstawy do ich odrębnego rozliczania.
Pytanie 2.
Prosimy o zmieszczenie dokumentacji i przedmiarów robót na roboty elektryczne gdyż w zamieszczonych przedmiarach robót występują zasilania elektryczne w jednostce kpl. Nie jesteśmy w stanie wycenić w/w zasilania.
Odpowiedź:
Roboty elektryczne polegają na instalacji przyłączeniowej zalicznikowej do przepompowni (kabel doziemny).
Pytanie 3.
Wykonawca prosi o uzupełnienie dokumentacji o uszczegółowienie pozycji przedmiarowej dotyczącej podłączenia zasilania przepompowni.
Odpowiedź:
Roboty elektryczne polegają na instalacji przyłączeniowej zalicznikowej do przepompowni (kabel doziemny).
Pytanie 4.
Wykonawca prosi o określenie czy hydranty mają być wykonane kompletnie tj. z kolanem stopowym, zasuwą, obudową i skrzynką uliczną do zasów?
Odpowiedź:
Komplet hydrantu określony został: kolano stopowe, hydrant nadziemny, przedłużka 80 mm L-1m, zasuwa 80 mm, trójnik 100/80mm, sztyca, obudowa.
Rajgród, 10.08.2012 r.
BURMISTRZ RAJGRODU
/-/ Czesław Karpiński
Metryka strony